026-4451277

22-06-2022: De Griffels en Penselen voor de beste boeken zijn vanmiddag bekend gemaakt. In totaal zijn er 45 bekroningen. Voor het eerst zijn er geen Vlag & Wimpels meer uitgedeeld, maar Zilveren en Bronzen Griffels en Penselen. Welke boeken er met Goud bekroond worden, wordt aan de vooravond van de Kinderboekenweek in oktober bekend gemaakt.

De bekroonde boeken zijn:

Griffels

Categorie Tot zes jaar:
* Zilveren Griffel

  • Een zee van liefde – Pieter Gaudesaboos (Lannoo)
  • Het geluk van Schildpad – Tiny Fisscher (Samsara)

* Bronzen Griffel:

  • De rots van boven – Jon Klassen, vertaald door Edward van de Vendel (Gottmer)
  • Waar is Grote Broer? – Linde Faas (Lemniscaat)

Categorie Zes tot negen jaar
* Zilveren Griffel:

  • Toen Rups een vlinder werd – Bette Westera en Naomi Tieman (Volt)
  • Ik praat als een rivier – Jordan Scott, vertaald door Edward van de Vendel (Querido)

* Bronzen Griffel:

  • Boutje van de rommelberg – Mirjam Oldenhave (Ploegsma)
  • Op de rug van Bigi Kayman – Henna Goudzand Nahar (Querido)
  • De olifant – Peter Carnavas (Fontaine)


Categore Negen tot twaalf jaar
* Zilveren Griffel:

  • Films die nergens draaien – Yorick Goldewijk (Ploegsma)
  • Lennox en de gouden sikkel – Zindzi Zevenbergen (Harmonie)

* Bronzen Griffel:

  • Amari en de Nachtwachters – B.B. Alston, vertaald door Sandra Hessels (HarperCollins)
  • Vanaf hier kun je de hele wereld zien – Enne Koens (Luitingh-Sijthoff)
  • De vloek van de kraaientoren – Michelle Harrison, vertaald door Esther Ottens (Gottmer)

Categorie Twaalf tot vijftien jaar
* Zilveren Griffel:

  • De tunnel – Anna Woltz (Querido)
  • Let goed op – Jason Reynolds, vertaald door Maria Postema (Condor)

* Bronzen Griffel:

  • De meisjes – Annet Schaap (Querido)
  • Dag – Twiggy Bossuyt (Houtekiet)
  • Iets heel bijzonders – Susin Nielsen, vertaald door Lydia Meeder (Lemniscaat)

Categorie Informatief
* Zilveren Griffel:

  • Viruswereld – Marc Ter Horst (Gottmer)
  • Rekenen voor je leven – Edward van de Vendel en Ionica Smeets (Nieuwezijds)

* Bronzen Griffel:

  • Het huttenboek voor jonge klussers – Susanne Roos (Volt)
  • Toen het oorlog was, 1914 – 1918 – Annemiek de Groot e.a. (Gottmer)

Categorie Poëzie
* Zilveren Griffel:

  • Alle wensen van de wereld – Rian Visser (Leopold)

* Bronzen Griffel:

  • Tintelvlinders en pantoffelhelden – diverse auteurs (Querido)


Penselen

Categorie Geïllustreerde kinderboeken
* Zilveren Penseel:

  • Op de rug van Bigi Kayman – Hedy Tjin (Querido)
  • Over mieren die goud verzamelen – Rébecca Dautremer (Standaard)

* Bronzen Penseel:

  • Toen Jonas in de walvis zat – Sylvia Weve (Gottmer)
  • Tintelvlinders en pantoffelhelden – Sanne te Loo (Querido)
  • Smaakspoken – José Luis García Lechner (Volt)


Categorie Informatieve boeken
* Zilveren Penseel:

  • Wat is een rivier – Monika Vaicenavičienė (Infodok)
  • Noord – Marieke ten Berge (Lemniscaat)

* Bronzen Penseel:

  • Het botenboek – Jan Van Der Veken (Lannoo)
  • Rekenen voor je leven – Floor de Goede (Nieuwezijds)
  • Als een boom – Felicita Sala (Luitingh-Sijthoff)

Categorie Geïllustreerde jeugdboeken
* Zilveren Penseel:

  • Terra Ultima – Raoul Deleo (Lannoo)
  • Lennox en de gouden sikkel – Brian Elstak en Hedy Tjin (De Harmonie)

* Bronzen Penseel:

  • Noem me Nathan – Quentin Zuttion (Querido)
  • Jij mag alles zijn – Linde Faas (Prometheus)
  • Honden voor het leven – Martijn van der Linden (Mozaïek)

Categorie Prentenboeken
* Zilveren Penseel:

  • De haas zonder neus – Hanneke Siemensma (Hoogland & Van Klaveren)
  • Het lied van de spreeuw – Octavie Wolters (Ploegsma)

* Bronzen Penseel:

  • Ik ben Pippi niet! – Yvonne Jagtenberg (Gottmer)
  • Het hart van het meisje – Tim Van den Abeele (De Eenhoorn)
  • Machtige Min – Melissa Castrillón (Boycott)
Top